Co warto zobaczyć na wakacjach w Singapurze?

Singapur jest państwem niewielkim, lecz posiada szereg atrakcji turystycznych chętnie odwiedzanych przez rzeszę turystów krajowych i zagranicznych. Są to głównie atrakcje pochodzenia antropomorficznego.

Chinatown

„Dzielnica chińska, otoczona od północy rzeką Singapur i od wschodu dzielnicą banków, nie jest już labiryntem ulic ze stojącymi przy nich starymi domami i sklepami. Większość domów jest obecnie odnawiana. Starych lokatorów, rzemieślników robiących chodaki i specjalistów od akupresury, zastąpili projektanci modnej odzieży, programiści i nowe firmy architektoniczne. Niemniej, w dzielnicy chińskiej nadal czuje się atmosferę starego Singapuru, warto więc ją odwiedzić”.

Park Merlion

„Ten mały park znajduje się na cyplu, gdzie rzeka Singapur wpada do morza. Park Merlion został uznany w latach 60. za symbol Singapuru. Według legendy Merlion był mityczną bestią, półlwem i półrybą, która ukazała się księciu Sri Tri Buana około 700 lat temu”.

Park Ptaków Jurong

Jedno z największych (20ha) i najciekawszych (8000 ptaków z 600 różnych gatunków) tego typu miejsc na świecie. Można spacerować po parku obserwując z bliska piękne upierzenie ptaków umieszczonych w obszernych wolierach, w których stworzono ptakom warunki podobne do tych, w jakich żyją na wolności. Ptaki południowo-wschodniej Azji trzymane są w warunkach doskonale przypominających środowisko lasu deszczowego, a 1200 ptaków tropikalnych w wolierze z 30-metrowym wodospadem. W parku jest kolejka, której trasa wiedzie między innymi przez wolierę z wodospadem. Inne atrakcje parku to jezioro z pelikanem oraz nowa atrakcja – stado pingwinów z podwodną galerią obserwacyjną. Prezentacje w ciągu dnia obejmują karmienie papug, wspaniały pokaz ptaków drapieżnych, karmienie pingwinów i pelikanów oraz pokaz All Stars Bird.

Night Safari

Nocne zoo jest 40-hektarowym domem dla ponad 1000 zwierząt różnych gatunków. Swoim tropikalnym krajobrazem przypomina afrykańską sawannę, równikowy las deszczowy, nepalską dolinę rzeczną czy południowoamerykańską pampę. Zoo podzielone jest na osiem regionów geograficznych. Co roku przyciąga do siebie ponad milion turystów. Night Safari zostało siedmiokrotnym zwycięzcą nagrody za najlepszą atrakcję turystyczną, przyznawaną przez Singapore Tourism Board.

Singapore Cable Car

Jest powietrzną kolejką łączącą górę Faber znajdującą się na lądzie stałym kraju z wyspą Sentosa. Została otwarta 15 lutego 1974 roku. Był to pierwszy powietrzny system linowy na świecie, który łączył brzegi zatoki.

Little India

Dzielnica Małe Indie, choć nie tak rozległa jak dzielnica chińska, Chinatown, jest dla zwiedzających interesującym fragmentem miasta. Osią dzielnicy jest Serangoon Road. Wzdłuż niej i w bocznych uliczkach sprzedawcy sari, przypraw i wróżbici tworzą atmosferę indyjskiego subkontynentu.

Ogrody Storyczków Mandai

Ogrody Storczyków Mandai, położone na powierzchni 4 ha, są największe na wyspie i skupiają ogromną różnorodność odmian tych roślin.

Wyspa Sentosa

Wyspa Sentosa, położona zaledwie pół kilometra od miasta, jest popularnym miejscem wypoczynku. Każdego roku odwiedzą ją około 3,5 miliona osób – miejscowych i turystów. Jest jedną z największych wysp w porcie Singapur.(…). W latach 70.XX wieku powstał tu park wypoczynku. (…). Na 375 ha znajduje się wiele atrakcji dla najmłodszych i starszych: pola golfowe, trzy muzea, szlaki spacerowe, ścieżki rowerowe, park, fontanny, kolejka, tor do jazdy na wrotkach, akwarium z tropikalnymi rybami oraz wiele restauracji i barów. Trzykilometrowa plaża oraz dwie plaże na lagunach (piasek jest to dowożony z Indonezji) oferują doskonałe warunki do pływania, wypoczynku, jazdy na skuterach wodnych, windsurfingu i pływania kajakiem.

Ogrody Zoologiczne

Ogrody zoologiczne Singapuru, założone w 1973 roku, zaplanowano tak, by w miarę możliwości zapewnić zwierzętom namiastkę naturalnego środowiska. Singapurskie zoo jest uważane za najpiękniejsze na świecie; nietrudno w to uwierzyć, obserwując zwierzęta na dużych, ciekawie ukształtowanych terenach nad brzegiem jeziora Seletar. Początkowo w ogrodzie było 270 zwierząt; obecnie- ponad 2000 należących do 200 gatunków. Pokazy zwierząt i ich karmienie trwają cały dzień. Szczególnie popularne są śniadania z Ah Meng, orangutanem z Sumatry. Najnowszą częścią zoo jest Świat Dziecka z miniaturową kolejką, terenem zabaw, gdzie można spotkać niektóre zwierzęta.

Orchard Road

Rozciągająca się na długość 2,2 kilometra, Orchard Road13 jest jednokierunkową ulicą znajdującą się w centrum miasta, wzdłuż której usytuowane są charakterystyczne centra handlowe. Na zewnątrz tych sklepów jest wiele kwiatów i zieleni. Każdy sklep jest tu rajem dla kupujących, oferującym szereg usług gastronomicznych, handlowych czy rozrywkowych. Powierzchnia handlowa wynosi około 800,000 m2. Każdy znajdzie tam produkt dla siebie. Obecnie Orchard Road jest jedną z największych atrakcji turystycznych państwa.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.3/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Co warto zobaczyć na wakacjach w Singapurze?, 5.3 out of 10 based on 3 ratings

Użytkownicy trafili tutaj dzięki frazom:

  • singapur co warto zobaczyć
  • co warto zobaczyc w singapurze
  • singapur co zwiedzić
  • co warto zobacxyc w Singapurze

Comments are closed.