Co warto zobaczyć w czasie wakacji w Nambii?

Głównym ośrodkiem gospodarczym, handlowym, a także rozrządowym dla ruchu turystycznego jest Windhuk- stolica kraju. Z okresu kolonizacji niemieckiej pozostały tu 3 zamki oraz kościół katolicki. Niedaleko stolicy znajduje się rezerwat dzikich zwierząt- Daan Viljoen. Stanowi on wielką atrakcję turystyczną. Ruch turystyczny przyciągają liczne parki narodowe m.in. Etosha, Namib Naukluft oraz rezerwaty przyrody. Największą atrakcją jest Pustynia Namib ze słynnymi, największymi na świecie wydmami o kolorze czerwonym. Drugorzędną co do znaczenia atrakcją turystyczną jest Kanion Rzeki Rybnej (Fish River Canyon), uważany za największy w Afryce. Liczy on bowiem 160 km długości, 27 km szerokości i 550 m głębokości. Znaczącą atrakcję turystyczną stanowią również wioski murzyńskie (2/3 ludności mieszka na wsi). Konstrukcja wiejskich chat jest odmienna i różnorodna w każdej grupie etnicznej, np. Owambo budują swoje domy z gliny i kryją je strzechą, z kolei Nama mieszkają w szałasach pokrytymi matami lub skórami. W Brandenburgu zachowały się malowidła naskalne oraz starożytne ryty. Na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, posiadającym piaszczyste plaże, powstają bardzo liczne kąpieliska np. Swakopmund, Lüderlitz. Popularne są również ośrodki wypoczynkowe z wodami termalnymi m. in. Ai-Ais i Gross Barman

Park Narodowy Namib- Naukluft

Park Narodowy położony w środkowo- zachodniej części Afryki. Jego obszar zajmuje prawie 50 tys. km2 i jest jednym z największych obszarów chronionych na świecie. Park Narodowy Namib Naukluft zajmuje nadmorską równinę, która stanowi część pustyni Namib, wraz z wydmami o długości dochodzącej do 50 km. Na Pustyni występują liczne gatunki zwierząt i roślin endemicznych. Namib jest pustynią od milionów lat, a zatem trwająca tyle lat susza czyniła ją zawsze niedostępną dla większości stworzeń z zewnątrz, tworząc tym samym niezmienny dziki świat, w którym wspaniale wykształciła się fauna i flora

Park Narodowy Etosha

Park Narodowy Etosha utworzony został w 1979 roku. Zajmuje powierzchnię 22 270 km2. Jest jednym z największych parków narodowych na świecie. Został ustanowiony jako rezerwat zwierzyny. Sercem parku jest Etosha Pan (miejsce suchej wody). Jest to rozległa, pozbawiona roślinności, płaska depresja o powierzchni 4590 km2, która jest domem dla wielkich stad zwierząt. Jednym z najciekawszych miejsc w parku jest oświetlony w nocy wodopój w rejonie Okakuejo, który odwiedzany jest nocą przez słonie i liczne zwierzęta żyjące w parku. W parku znajdują się trzy turystyczne obozy: Okaukuejo, Halali oraz Namutomi.

Swakopmund

Miasto w zachodniej części Namibii. Malowniczo położony nad Oceanem Atlantyckim (Zatoka Wielorybia), 280 km. na zachód od stolicy kraju Windhoek. Miasto leży tuż nad zwrotnikiem Koziorożca. Swakopmund jest miejscowością wypoczynkową i jest doskonałym przykładem niemieckiej architektury kolonialnej. W pobliskich górach Langer Heinrich otworzona została kopalnia uranu. W tym mieście 25 maja 2006 roku na świat przyszła Shiloh Jolie- Pitt, córka znanej aktorskiej pary z Hollywood Angeliny Jolie i Brada Pitta.

Walvis Bay

Miasto w zachodniej części kraju nad Zatoką Wielorybią (Ocean Atlantycki). Główny port morski Namibii. Zatoka Wielorybia posiada bardzo dobre warunki naturalne sprzyjające założeniu przystani. Wody zatoki są bogate w plankton przyciągały wieloryby. Przystań stanowiła istotny punkt na szlaku morskim wokół Afryki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Użytkownicy trafili tutaj dzięki frazom:

  • Pustynia Namib

Comments are closed.