Co warto zwiedzić podczas wakacji w Argentynie?

Wydaje się, że czas zatrzymał się na wysokim paskowżu Puna, w krainie pełnej łańcuchów górskich, głębokich wąwozów, rozległych wzgórz i niezapomnianych widoków.. Ten region oferuje krajobraz pełen kontrastów, od wysokich szczytów do równin, i subtropikalnych lasów deszczowych, gdzie swoje korzenie ma kultura Ameryki Łacińskiej. Północna cześć Argentyny jest wypełniona ukrytymi skarbami tylko czekającymi na odkrycie. Głównymi miastami są Salta, Tucuman i Jujuy, które oferuje łatwy dostęp do eksploracji okolicznych terenów. Jest to take idealny region do zapoznania się z najlepsza architektura argentyńska, od pięknych domów kolonialnych do ruin pre-inkaskich. Kultura w tym regionie jest bardziej wyrazista w porównaniu do reszty kraju z powodu dużej liczby rdzennej ludności Quechua. Dodaje to tubylczego kolorytu do regionu. Zdecydowanie warto odwiedzić ten region podczas festiwalu, kiedy gościnność ludzi i tradycyjne zwyczaje mogą być doświadczone w całej swojej okazałości. Jujuy San Salvador de Jujuy jest naprawdę ekscytującym miastem i stolica północnej prowincji Argentyny

Jujuy

Założone w 1592 roku przez Hiszpan i mimo zniszczenia w 1812 roku w trakcie wojny o niepodległość, ciągle posiada niewielka ilość dobrze zachowanych zabytków w stylu kolonialnym. W mieście tym koncentruje się największa grupa ludności Quechua w całej Argentynie, co znaczy, e ich kultura i tradycje są tutaj szczególnie mocno zakorzenione, co uwidacznia się szczególnie w kuchni i muzyce tego regionu. Dotarcie do tego miasta jest łatwe dzięki międzynarodowemu lotnisku znajdującemu się w pobliżu. Miasto to jest idealnym miejscem, z którego mżona wyruszyć na wycieczki po okolicy. Najważniejsza z nich jest wyprawa do Quebrada de Humahuaca. Ten wspaniały wąwóz jest niezapomniany z powodu swoich ogromnych formacji skalnych zabarwionych na róowo. Miejsce to zostało wpisane na listę UNESCO w 2003 roku. Tilcara połoona jest 80 km od Jujuy i jest jedna z największych prekolumbijskich twierdz w Argentynie. Połoona na wysokości 2500 m n.p.m. i otoczona przez dominujące góry, oferuje wspaniałe widoki, a najbliższe miasto o tej samej nazwie jest przytulnym i tradycyjnym miejscem, które tryska życiem podczas festiwalu.

Salta

‘Stolica Północy’ jest przystankiem nie do pominięcia w podróży po północnej Argentynie. Miasto jest wspaniałym przykładem kolonialnej Argentyny, co jest rzadkością – ponieważ  w większości dużych miast oryginalna architektura została zniszczona w wyniku trzęsień ziemi i procesu urbanizacji. To niezwykłe miasto jest pełne życia w dzień i nocy, i jest idealnym miejscem do spędzenia kilku dni i do wyruszenia na wycieczkę po wzgórzach Lerma i imponujących górach San Bernardo.

Tren a Las Nubes

Nie można przegapić szansy złapania pociągu do chmur! Sięga wysokości 4200 m n.p.m. i jest to jedna z najwyżej ej połoonych linii kolejowych na świecie. Oferuje niesamowite widoki, szczególnie wspaniałe są z wąwozu Quebrada del Toro. Pociąg rusza z Salty i pokonuje 217 km do La Polvorilla i mieści w sobie 640 pasażerów. Cały kompleks wiaduktów został zaprojektowany przez Richarda Maury i została otwarty w 1972 roku. Mona złapać pociąg kadej soboty w Salta albo na kadym z 21 przystanków na drodze do La Polvorilla.

San Miguel de Tucuman

To pełne życia miasto jest stolica prowincji Tucuman i naprawdę ekscytującym miejscem do poznania. Jest take idealne do wyruszenia stad na wycieczki po okolicznych wzgórzach. Miasto samo w sobie jest miejscem spotkania się różnych krajobrazów regionu i jest otoczone przez dalekosiężne równiny od wschodu i monumentalne góry od zachodu. Jest take domem dla pięknej katedry i kilku muzeów. W ciągu nocy miasto pełne jest otwartych barów i restauracji.

Valles Calchaquies

Te olśniewające wzgórza są dostępne od strony miasta Salta lub Tucuman i obiecują dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Wzgórza Calchaquíes posiadają niesamowita różnorodność krajobrazowa, od wypalonej, ubogiej w roślinność ziemi pełnej kaktusów, do lśniących wąwozów, wspaniałych wzgórz i ukrytych oaz. Główna gałęzią gospodarki tutaj jest produkcja
wina w wysoko połoonych winnicach, gdzie miedzy innymi powstaje wino Torrontes.

Santiago del Estero

To wyjątkowo piękne miasto jest najstarsze w Argentynie. Załoone w 1553 roku, jednak do naszych czasów przetrwało niewiele budynków z tego okresu. Miasto jest teraz w większości zmodernizowane, ale zostało odtworzone na wzór z przeszłości. Francisco de Aguirre Park i Plaza de la Libertad są idealnymi miejscami na spacery. Miasto połoone jest wzdłuż  rzeki Dulce, która oferuje mnóstwo możliwosci uprawiania sportów wodnych i rybołówstwa sportowego.

REGION LITORAL

El Litoral jest to nazwa nadana najbardziej na północ wysuniętemu regionu Argentyny, który styka się z granicami Urugwaju, Paragwaju i Brazylii. Region ten jest bardzo zróżnicowany biologicznie i zawiera w sobie najpiękniejsze przykłady naszego świata natury – potężnych rzek, wilgotnych tropików, czerwonej ziemi, wspaniałych lasów – dziewiczy las pełny ogromnych drzew i niezwykłej flory i fauny. Ogromne Wody – ‘Iguazu’ w jeżyku Guarani – przechodzą w jeden z cudów świata: Wodospady Iguazu. W tym regionie można cieszyć się take tym, co oferują miasta taki jak Rosario, Santa Fe czy Corrientes, gdzie znajduje się kwitnąca społeczność, gdzie jest dużo atrakcji w ciągu dnia i nocy. Region tez jest te miejscem czterech misji jezuickich, które są warte zobaczenia.

Wodospady Iguazu

Prawdopodobnie najważniejszy powód do odwiedzenia tego regionu albo nawet samej Argentyny. Początkowymi mieszkańcami tego regionu byli Guarani, którzy wierzyli, e miejsce to jest święte i nadali mu nazwę Iguazu – co dosłownie znaczy ‘duże wody’. Te zapierające dech w piersiach wodospady rozciągają się na granicy Argentyny i Brazylii, i po stronie argentyńskiej chronione są przez ustanowienie Narodowego Parku Iguazu.

Rosario

Trzecie miasto Argentyny pod względem wielkości gra wana role w krajowym eksporcie tak samo jak jest ważnym centrum kulturowym. Jest domem dla kilku z najważniejszych muzeów Argentyny, ale take jego położenie nad rzeka Parana czyni to miasto miejscem idealnym do spędzenia czasu uprawiając rónżorodne sporty wodne.

Corrientes

Zbudowane w 1588 roku jest jednym z najstarszych miast Argentyny, zatrzymało swój urok przez lata, czyniąc to miasto cudownym miejscem do spędzenia kilku dni, chociaż  pogoda w letnie miesiące może stać się troszeczkę uciążliwa z powodu wysokich temperatur. W mieście tym jest wiele atrakcji: możliwość uprawiania sportów wodnych, wypoczynek na wybrzeżu, zakupy na targach, zwiedzanie muzeów, festiwale folklorystyczne i wiele innych.

Misja San Ignacio Mini

Jest przykładem najlepiej odrestaurowanych budynków zbudowanych przez jezuitów w trakcie ich misji na terenie Argentyny, Paragwaju i Brazylii. Uważa się, że powstało 1696 roku i prowadziło swoja działalność do czasu, kiedy król Hiszpanii Juan Carlos III w 1978 roku wyrzucił jezuitów. Ruiny są niesamowicie imponujące i miedzy innymi zawierają kościół, szkolę i szpital. Wszystkie budynki zbudowane są z pięknego czerwonego kamienia, charakterystycznego dla tego regionu, który zachował swój żywy kolor pomimo wieków eksploatacji. Jest to prawdziwy przykład budownictwa Guarani ze wspaniała ornamentacja w formie aniołów, flory i fauny. San Ignacjo i reszta misji Jezuickich (Santa Ana, Nuestra Señora de Loreto, Santa Maria Mayor i Sao Miguel das Missoes – w Brazylii) zostały wpisane na listę UNESCO

Park Narodowy Chaco

Otwarty w 1954 roku, ten park chroni 150 km2 powierzchni wschodniego Chaco. Park zawiera w sobie kilka odmiennych ekosystemów, szczególnie duży obszar lasu mieszanego wraz z kilkoma rzekami i lagunami, włączając w to Panza de Cabra – popularny wodopój dla zwierząt z całego parku. Chaco jest take domem dla największego na świecie gryzonia – kapibary.

BUENOS AIRES I PAMPA

Ten wschodni region Argentyny, w którego skład wchodzi Buenos Aires i Pampa, jest wypełniony mnóstwem atrakcji, które są warte poświecenia czasu na ich zwiedzenie. Podczas podróży po tym regionie poznaje się jedne z najbardziej popularnych miejskich destynacji turystycznych Argentyny: Buenos Aires i Cordoba. Miasta te oferują turystom bogata mieszankę pozbawionego stresu życia i kultury Argentynczyków wraz z tętniącą życiem scena artystyczna, wysokiej klasy zakwaterowaniem oraz nieskończenie wiele możliwosci dla amatorów nocnego życia. W tej części kraju znajduje się te wiele urokliwych małych miasteczek, gdzie zostało zachowane życie w tradycyjny sposób dawnej Argentyny. To jest ten region, poza granicami miasta Buenos Aires, gdzie zrodził się romantyczny symbol argentyńskiego „gaucho”. Ta postać „ indiańskiego cowboy-a” jest charakterystyczna dla regionu Pampa i definiuje to miejsce jako rolnicze serce Argentyny.Ten region jest take wspaniałym miejscem do podziwiania wspaniałych krajobrazów. Chociaż Pampa jest znana ze swojej jednostajności, to jednak pogoda w tej części Argentyny zapewnia e teren jest zielony i bujny w rośliny, idealny dla całego pasącego się tutaj bydła. Jest tutaj kilka rezerwatów przyrody i park narodowy w miejscu, które wspaniale ukazuje niesamowite zrónicowanie flory i fauny tego regionu.

Buenos Aires

Piekna stolica Argentyny jest miastem jedynym w swoim rodzaju w całej Ameryce. Posiada zdecydowanie europejski klimat i jest przesiąknięta elegancja. Mona tutaj z łatwością spędzić tygodnie przechadzając się ulicami i zanurzać się w unikalny klimat, który miasto ma do zaoferowania. Od barwnych dzielnic roboczych La Boca, San Telmo i Montserrat, gdzie panuje uwodzicielski rytm Tanga, do dzielnic handlowych, pełnych butików i restauracji, takich jak Palermo i Recoleto, Buenos Aires przyciąga i oczarowuje.

Cordoba

Drugie miasto Argentyny jest domem dla siedmiu uniwersytetów i niezrównanej sceny artystycznej. Dzięki zachowanej, nieskazitelnej architektury kolonialnej, różnorodnym muzeom i nocnemu życiu to historyczne miasto jest niezapomniana destynacja.

Tigre

Usytuowane tylko 18 km na północ od Buenos Aires, Tire jest pięknym małym miasteczkiem, które wydaje się należeć do innego świata w porównaniu z nowoczesna stolica kraju. Miasteczko jest popularne wsród turystów, którzy przyjedaja tu, by zobaczyć dobrze zachowana architekturę kolonialna i urocze „palatiom” – tradycyjne drewniane domy, połoone nad rzeka na specjalnych palach. Miasteczko połoone jest wzdłuż  rzeki Parana i posiada wiele możliwosci do uprawiania sportów wodnych. W Tigre sa dwa morskie muzea: Museum Naval de la ación i Museum Histórico Prefectura Naval Argentyna. Jednak najbardziej zapada w pamieć wizyta na ogromnym owocowym targu. Jest to nie tylko miejsce, gdzie można kupić wspaniale błyszczące egzotyczne owoce, ale mona te z tego miejsca zacząć zakupy pamiątkowe lub wybrać się na spacer po mieście.

San Antonio de Areco

To interesujące miasteczko uosabia prawdziwa dusze argentyńskiej tradycji „gaucho”. To prawdziwa przyjemność spacerować po centrum miasteczka, gdzie jest wiele dobrze zachowanych XIX-wiecznych budynków. W mieście znajduje się muzeum Gauchesco Ricardo Guiraldes, gdzie są zrekonstruowane XVIII-wieczne rancza. Miasteczko to jest doskonałym miejscem do spróbowania tradycyjnej kuchni argentyńskiej i miejscem gdzie można zaopatrzyć się w lokalne wyroby rzemiosła artystycznego. 10 listopada odbywa się tutaj festiwal kultury „gaucho”, podczas którego jest tradycyjna muzyka, jedzenie i picie oraz mnóstwo zabawy.

Lujan

To urokliwe miasteczko jest religijnym centrum regionu Pampa, które zorientowane jest na turystykę. W centrum miasteczka znajduje się Bazylika Nuestra Señora de Luján, kościół wybudowany w stylu francuskiego gotyku. Prawie 5 mln pielgrzymów przybywa do miasteczka każdego roku, a najbardziej znana pielgrzymka odbywa się w październiku.

La Plata

To piękne miasto jest lokalna stolica prowincji Buenos Aires i zostało całkowicie zaprojektowane przez francuskiego architekta. Miasto zyskało uznanie w skali światowej za inteligentny i schludny projekt i geometrycznie symetryczne ulice i place. Miasto jest świetnym miejscem by zobaczyć wyjątkowe przykłady architektury argentyńskiej. Na przykład wspaniała neogotycka katedra, Pałac Municipal, którego styl ukazuje wpływ niemieckiej architektury. W miescie dużą atrakcja jest jedno z najbardziej znanych muzeum Argentyny – Muzeum Nauk Przyrodniczych oraz największy w Ameryce Południowej park dla dzieci – Republika Dziecięca, gdzie znajdują się miniaturowe repliki najwżaniejszych budynków: od Alhambry po Taj Mahal.

Mar de Plata

Jedno z najważniejszych argentyńskich resortów na wybrzeżu. Jest popularne zarówno wśród tubylców jak i turystów zagranicznych, i dzięki wysokiej temperaturze i daleko sięgających plaż jest okupowane w ciągu letnich miesięcy. Tutaj nowoczesna urbanizacja i przyjazdy wakacyjne stapiają się z tradycyjnym klimatem małych rybackich miasteczek. Resort ten jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Znajduje się tutaj take wiele restauracji i barów, które dbają o rozrywkę turystów.

CUYO

Cuyo – “opuszczony kraj” w języku Indian – to region wysokich szczytów, pokrytych śniegiem wulkanów, oraz obszernego dzikiego terenu, który ciągnie się od Andów i przedgórzy po stepy. Ta zachodnia część Argentyny jest sucha, ciepła, raj dla miłośników wina. Wizyta w Ischigualasto – Talampaya Natural Parks, to prawdziwa podróż w erę dinozaurów. Ischigualasto, znana take jako „Księżycowa Dolina” dzieki niesamowitej różnorodnosci kształtów i kolorów krajobrazu ukształtowanych przez erozje, jest jednym z najważniejszych miejsc paleontologicznych na swiecie. Kanion rzeki Talampaya odkrywa niesamowite, różnego kształtu warstwy na jego wysokich czerwonych scianach. Region ukazuje pełny splendor pasma Andów Centralnych. Aconcagua (6.959 m) jest najwyższym szczytem Zachodniej Półkuli, i jego strome stoki sa sławne i poważane przez wspinaczy górskich na całym świecie. W dolinach La Roja, Mendoga i San Juan, wśród liści winorośli, farm i winiarń, turyści mogą podróować szlakiem winnym – jest to atrakcja światowej sławy.

Mendoza

Stolica prowincji Mendoza to pełne życia miejsce, gdzie można spędzić kilka dni, i które jest dobrze przystosowane do oczekiwań i potrzeb turystów, z dobrym zakwaterowaniem i wysoka jakością jedzenia i picia. Życie nocne jest aktywne dzięki dużej ilości studentów w mieście, a atmosfera jest charakterystycznie przyjazna i rozluźniona. Amatorzy wina przyjedaja tu z całego świata, żeby wypróbować sławnego Malbecka czy Merlota, które sa produkowane w tym regionie, i gdzie jest nieskończenie wiele domowych sklepików z winem, gdzie można trunek spróbować i kopić. Miasto połoone jest u stóp Andów, co czyni go doskonała baza do wycieczek w góry.

Regionalny Park Aconcagua

Miejsce najwyższej góry obu Ameryk, doskonałe dla ludzi, którzy chcą wziąć udział w wyprawie na liczący 6959 m szczyt Aconcagua. Znajduje się tutaj kilka szlaków, które wiodą na szczyt, ale najczesciej wybierana jest trasa poprowadzona od zachodniej strony. Jest konieczne wynajęcie przewodnika górskiego w przypadku gdy turysta nie jest doswiadczonym wspinaczem górskim. Uważa się, e góra ta była używana do religijnych i świętych zwyczajów w czasach Inków.

Most del Inca

Ten niezwykły most zaprojektowany i zbudowany przez sama naturę jest bezspornie niezwykłym widokiem. Skała tego mostu i okolica jest zabarwiona na niezwykły musztardowo-żółty kolor dzięki ogromnej ilości siarki znalezionej w gorących wodach, które płyną pod ziemia. Pomimo tego, e lawiny i powodzie zmyły hotel, który kiedyś tutaj powstał, most przetrwał wszystkie próby czasu bez względu na pogodę.

La Rioja

To małe miasteczko zostało wybudowane w 1591 roku. Jak na niewielkie rozmiary jest tutaj wiele do zobaczenia, mieszkańcy sa znani z organizowanych festiwali, imprez oraz karnawału sławnych na cały kraj. W miasteczku zachowała się interesująca architektura kolonialna. Niedaleko miasteczka znajduje się najstarszy klasztor w Argentynie – Santo Domingo, wybudowany w 1623 roku razem z dwoma katedrami.

PN Talampaya i Regionalny Park Ischigualasto Te dwie chronione strefy zawierają dziwne i wspaniałe formacje skalne, pozostałości z triasu i nieposkromiona aurę. Definitywnie warte zwiedzenia.

LAKE DISTRICT

Pojezierze argentyńskie sytuuje się w najbardziej na północ wysuniętej części Patagonii. Krajobraz wypełniony jest bogata mieszanka pełnych życia lasów, wysokim łańcuchem górskim, pokrytych śniegiem szczytów i oczywiście mnóstwem głębokich olśniewających jezior. W trakcie odkrywania tego rejonu Argentyny turyści sa niezmiennie zdumieni pięknem krajobrazu. Z pełnym zapleczem turystycznym w tle, ten region zabiera odwiedzających z powrotem do podstaw natury, gdzie króluje matka ziemia i gdzie można spędzić wiele czasu wpatrując się w pokryty zielenią horyzont. Tak samo jak można cieszyć się pięknem przyrody, której najświetniejsze przykłady zostały otoczone ochrona w wielu parkach narodowych w tym regionie, można take spotkać kilka dziwnych małych miasteczek. Największe z pośród nich , San Carlos de Bariloche, pełne życia i najbardziej turystyczne i jest idealnym przykładem malowniczej, skromnej architektury zakorzenionej w tym regionie.

Bariloche

Piękne miasteczko, w którym człowiek nie może się nudzić, i które jest idealnie usytuowione, by z tego miejsca wyruszać na wycieczki po okolicznych miejscach. San Carlos de Bariloche jest malowniczo połoone na brzegu połyskującego jeziora Nahuel Huari i oferuje mnóstwo możliwosci do uprawiania sportów wodnych i narciarstwa. Miasteczko zapada w pamieć z powodu swojego alpejskiego stylu architektonicznego i bujnego życia nocnego.

Park Narodowy Nahuel Huapi

Pierwszy park narodowy w Argentynie jest niezwykle popularny. Obszar ten oferuje mnóstwo atrakcji, od trekkingu i narciarstwa do wypoczynku w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie.

Park Narodowy Los Arrayanes

Park ten właściwie znajduje się na terenie Parku Narodowego Nahuel Huapi i zapewnia maksymalna ochronę lasom Arrayan. Te niezwykłe drzewa najpiękniejsze są latem, kiedy na gałązkach kwitną jasne białe kwiaty i pojawiają się ciemno-czarne owoce. Zapaleni wspinacze mogą chcieć zmierzyć się z niebezpieczna wspinaczka na jeden z najbardziej wymagających szczytów w Argentynie – Wulkan Lanin w Parku Narodowym Lanin.

San Martin de Los Andes

Moe być małe i ciasne, ale miasteczko to jest pełne uroku. W pewnym stopniu jest to mniejsza wersja miasteczka Bariloche, z podobna architektura. San Martin jest dla tych podróżnych, którzy chcą uniknąć – lub odpocząć – od imprezowych szaleństw, które odbywają się co noc w Bariloche. San Martin ley take na brzegu jeziora Lazar i dominują tutaj sporty wodne.

Villa La Angostura

Ukryta mała perła wśród pojezierza argentyńskiego. Miejsce to jest synteza wszystkiego co dobre, można cieszyć się tutaj plażami, lasami, górami, sportami wodnymi i wyśmienitym jedzeniem – to miejsce naprawdę to wszystko ma. Znajduje się tutaj take najwyższej klasy zakwaterowanie, czyniąc to miejsce świetna ucieczka od codziennego życia na kilka dni zabawy i relaksu.

El Bolson

Kawałek hipisowskiego raju, wypełnione niebiańskim spokojem. Miasteczko to połoone jest pomiędzy dolinami na szczycie wzgórza Piltriquitrón. Wspinaczka na szczyt tej góry będzie nagrodzona spektakularnym widokiem, tak samo jak wycieczka przez unikalny park Bosque Tallado,którego drzewa tworzą jedyne w swoim rodzaju rzeźby. Od momentu powstania do dzisiaj miasteczko to jest ściśle powiązane z natura, zostało zaprojektowane jako przyjazne przyrodzie i praktycznie samowystarczalne. W 1984 roku ten obszar został oznaczony jako Strefa Nie-Nuklearna i jako Ekologiczny Magistrat, żeby zapewnić utrzymanie tej specjalnej aury i atmosfery. Znajduje się tutaj targ, na którym kilka razy w tygodniu ponad trzystu artystów sprzedaje swoje wyroby artystyczne, rzemiosło i lokalne wyroby, takie jak kompot, wytwory warzywne i smaczne konfitury.

PATAGONIA

Łańcuch górski Andów ukazuje swoje piękno w prowincji Patagonia. Tysiącletnie milczące lasy z rdzennymi gatunkami roślin ciągną się wzdłuż  brzegów lśniącej wody. W wysokich górach natura obfituje w granitowe szczyty i pola lodowe, wysuwające swoje lodowcowe jezyki do jezior. Wszystko to czyni ten obszar niezrównanie pięknym. Argentyńska Patagonia naprawdę ma to wszystko. W czasie podróży na południe klimat staje się coraz bardzie zimniejszy, a teren słabo zaludniony i niezagospodarowany. Dojeżdżajac do najzimniejszego miejsca Południowej Patagonii i do Tierra del Fuego otwiera się przed podróżnymi jedna z najbardziej niesamowitych scenerii jakie nasz świat ma do zaoferowania – lodowcowe terytorium. Dziwne lodowe formacje skalne, które błyszcza w momencie pojawienia się promieni słonecznych, otoczone przez lśniące antarktyczne wody – jest to coś co nie widuje się na co dzień i nie powinno sie pominac w swojej podróży.Północna Patagonia oferuje wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa w zimie i wspinaczki w lecie. Natura zachowana jest w swojej pierwotnej i najbardziej interesujacej formie. Mona zobaczyć tutaj zagrożonego wymarciem gatunku jelenia – Huemul – który występuje tylko na terenie Argentyny i Chile. Wspaniała jest take wycieczka do Valdez Peninsula, miejsca gdzie można zobaczyć wszystkie rodzaje życia wodnego – od słoni morskich do małych pingwinów. Wycieczka do tego niezwykłego zakątka świata może być zakończona w Chubut Valley, gdzie można napić się filiżanki herbaty podawanej w tradycyjny szkocki sposób, prawdopodobnie jest to ostatnia rzecz jakiej można się spodziewać podczas podróży po Argentynie, ale warto tu przybyć, ponieważ herbata ma boski smak a kultura sama w sobie jest fascynująca.

Esquel

To ujmujące miasteczko połoone jest w dolinie i charakteryzuje się suchymi klifami w kolorze piasku, co jest niezwykłe dla tego regionu, który generalnie jest bardzo zielony. Miasteczko samo w sobie jest cichym, spokojnym miejscem, jest to dobry wybór do odpoczynku, jest te idealna baza wypadowa do wycieczek po okolicy. Jest to wspaniałe miejsce dla lubiących aktywnie spędzać czas wolny. Pobliskie góry są idealnym miejscem do uprawiania sportów górskich, takich jak kolarstwo górskie, wyprawy górskie, wspinaczka wysokościowa. Pobliskie jezioro oferuje wiele możliwosci spędzenia czasu, od łowienia ryb po uprawianie sportów wodnych. Niesamowitym przeżyciem jest udział w podróży La Rochita – jest to patagoński Express, pięknie odnowiony pociąg z lokomotywa, który leniwie przetacza się przez wspaniałe krajobrazy.

Peninsula Valdes

Rzadko zaludniony i porośnięty roślinnością półwysep, którego piaskowe klify schodzą do oceanu Atlantyckiego, jest prawdziwym skarbem dla miłośników życia morskiego. Zasoby życia morskiego, które schodzą się w okolice wybrzeży półwyspu każdego roku, pozwalają odwiedzającym doświadczyć pokazu dzikiej natury w swym najlepszym wydaniu.

Walijska Argentyna w Dolinie Chubut

Pierwsi walijscy osadnicy przybyli do Argentyny w 1865 roku w celu znalezienia miejsca spokojnego, gdzie ich tradycje, zwyczaje i język mogłyby się zachować bez wpływu angielskiego, co działo się wówczas w ich europejskim domu. Zadanie, które sobie wyznaczyli nie było wcale łatwe, podczas wędrówki po Argentynie, Walijczycy wszędzie zostawiali po sobie ślady w postaci architektury, kultury i sztuki. W dzisiejszych czasach w październiku odbywa się festiwal Eisteddfodau de Chubut, festiwal walijskiej literatury, muzyki i folkloru. Wydarzenie to pomaga bardziej zrozumieć i docenić bogactwo tej kultury.

Gaiman to miasteczko, gdzie można prawdziwie doświadczyć kultury walijskiej w Patagonii. Jest coś takiego w tym miejscu, co przyciąga do siebie, a fakt, e miejsce to znajduje się tak daleko od Walii było podstawa do większej determinacji w zachowaniu tradycyjnej kultury ni w samej Walii. Małe miasteczko chwali się dużą ilością małych tradycyjnych domków, skromna architektura, charakterystyczna dla małych walijskich wsi – jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce w obu Amerykach.

Park Narodowy Los Glaciares

Znajdujący się na liście UNESCO od 1981 roku, ten niesamowity park jest jedna z najbardziej znanych atrakcji Argentyny. Jako drugi co do wielkości park w kraju, park Los Glaciares mierzy 7240 km2, z czego prawie połowa składa się z pól lodowych i 13 lodowców. Podczas gdy centralna cześć parku nie jest łatwo dostępna dla odwiedzających, to północne i południowe krańce zawierają więcej ni wystarczająco lodowych skarbów, by turyści oniemieli z zachwytu. Najbardziej popularna z pośród wielu atrakcji tego parku jest Perito Moreno Glacier, który jest jednym z najwspanialszych lodowców świata. Antarktyczna sceneria jaka można tutaj doświadczyć jest niezapomniana – kiedy słonce błyszczy w wodach lodowcowych jezior i oświetla ogromne krawędzie lodowe. W północnych częściach parku na obszarze Fitz Roy Massie pojawia się możLiwość do niezwykłej wspinaczki górskiej.

Tierra del Fuego (Ognista Ziemia)

Znana take jako „El Fin del Mundo” (koniec świata) ta niesamowita grupa wysp stanowi najbardziej wysunięty na południe punkt świata (oprócz Antarktydy) i jest podzielona na dwie 2/3 naley do Chile, 1/3 naley do Argentyny. Głowna wyspa ‘isla grande’ jest największa w Południowej Ameryce, i tutaj zmierza najwięcej ludzi. Jedyna możliwościa żeby się tutaj dostać jest przekroczenie granicy Chile i stad dostać się na chilijska cześć. Potem można już zwiedzać cała wyspę. Przyjaźni ludzie, geste lasy i niesamowite klify schodzące do Atlantyku czynią to miejsce niezwykła destynacja. Przystankiem nie do pominięcia jest miasto Ushuaia, najdalej na południe połoone miasto Argentyny. Jest to wspaniała kulminacja interesującej architektury, tętniącego nocnego życia, niezapomnianych widoków, jezior i zachodów słońca. Jest to take idealne miejsce do wyruszenia na wycieczki po Beagle Chanel. Mona take tutaj skorzystać ze świetnych miejsc wspinaczkowych, które w zimie są znakomite dla narciarzy. Wizyta w małym Parku Narodowym Tierra del Fuego jest wspaniała destynacja dla amatorów trekkingu, znajdują się tutaj trzy stopnie trudności szlaków. Najbardziej wymagający jest Cerro Guanaco, ale wysiłki będą nagrodzone spektakularnym widokiem ze szczytu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Co warto zwiedzić podczas wakacji w Argentynie?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Użytkownicy trafili tutaj dzięki frazom:

  • co warto zobaczyc w argentynie

Comments are closed.