Co warto zwiedzić podczas wakacji w Ekwadorze?

Mimo dużych walorów turystycznych, przyrodniczych i folklorystycznych, ruch turystyczny w Ekwadorze jest niewielki, a to przez ograniczoną dostępność komunikacyjną, brak dróg i bazy noclegowej. Istniejąca baza skupia się w 75 % w Quito i Guayaquil. Z tego względu wyróżnia się tu trzy regiony turystyczne: Quito, środkowa część Wybrzeża z miastem Guayaquil, oraz archipelag Wysp Galapagos.

W Quito najlepiej zachowały się zabytki kolonialnej architektury sakralnej- takie jak katedra, 57 kościołów oraz klasztory z XVI i XVII wieku. Z tego okresu wywodzi się także pałac rządowy i uniwersytet założony w XVII w. Jako ciekawostkę można dodać fakt istnienia, 25 km na północ od stolicy, w mieście San Antonio de Pichincha, pomniku równika (Mitad del Mundo), określającego jego szerokość geograficzną- 00 0′ 0”. Należy wspomnieć, iż w 1978 r. historyczne centrum miasta zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wśród środkowego wybrzeża ciągnie się pas piaszczystych plaż z najsławniejszymi kąpieliskami morskimi w Playas, Salinas i Alacamar. Guayaquil, które ucierpiało w trakcie trzęsienia ziemi w 1942 r. znane jest przede wszystkim z nowoczesnego centrum kongresowego, hotelowego i bazy rekreacyjno – sportowej.

Wyspy Galapagos (Wyspy Żółwie, Archipelago de Colon) są znane pod nazwami w języku angielskim i hiszpańskim( mający urzędowy charakter). Archipelag składa się z 60 wysp, w tym 13 większych, z których największa to Izabela, posiadająca standard międzynarodowy. Prawie wszystkie z nich wchodzą w skład Parku Narodowego Galapagos, który ma za zadanie chronić bogatą faunę – m.in. ogromne żółwie, legwany, małe gekony i bogactwo ptactwa morskiego.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.